Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Międzynarodowy ”Projectday” w lubawskim Zespole Szkół

2018-11-28 13:00:38 (ost. akt: 2018-11-28 13:10:18)

Autor zdjęcia: ZS Lubawa

W czwartek, 15. listopada, uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus + wzięli udział w ”Projectday”.

Tego dnia wszystkie szkoły partnerskie realizujące projekt „Food for thought - European chances and challenges”,tj. Gesamtschule Horst z Gelsenkirchen w Niemczech, Stredni skola socialni pece a sluzeb z Zabreh w Czechach oraz Zespół Szkół w Lubawie za pośrednictwem skype mogły się znowu zobaczyć na żywo. Jednak nie tylko ten cel przyświecał temu wydarzeniu.

W każdej szkole coś się działo - u nas było zdrowo i na sportowo. Od samego rana na uczniów czekało wiele atrakcji. Kilkoro uczniów przygotowywało interaktywne gry Kahoot oraz Quizziz o zdrowym odżywianiu, które następnie zostały wykorzystane do międzyklasowych rywalizacji o „Wundertickety”, zwalniające posiadaczy z pracy klasowej z języka obcego.W tym dniu prężnie pracowała szkolna kuchnia, a w niej powstawały zdrowe, świeżo wyciskane soki, którymi uczniowie częstowali na przerwach swoich nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Degustowano również jabłka od lokalnych sadowników.

W konkurencjach plastycznych zmierzyły się zespoły klasowe, które stworzyły wyjątkowe plakaty o tematyce zdrowego trybu życia. Była tez lekcja związana z tematyką zdrowego trybu życia, przeprowadzona w języku angielskim, nasz szkolny dietetyk udzielił wywiadu i odpowiedział na pytania uczniów, a sami uczniowie przygotowali również dla swoich koleżanek i kolegów filmiki z przepisami na zdrowe posiłki. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się szkolny bieg przełajowy „friendly run”, który zgromadził na starcie 120 uczniów. Zanim uczniowie wyruszyli, mieli okazję zbadać się pod czujnym okiem pielęgniarki,a po powrocie czekała na nich gorąca herbata i marchewkowe ciasto. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali również pamiątkowe medale.

Wyjątkowy dzień, wyjątkowi ludzie i wyjątkowe motto, które przyświecało nam przez cały dzień ”W zdrowym ciele zdrowy duch”. Przed nami jeszcze jedno spotkanie z naszymi partnerskimi szkołami-tym razem będziemy ich gościć w naszej szkole i naszych domach.

Ten dzień przeszedł już do historii, ale wydarzenia z tego dnia długo jeszcze pozostaną w naszych sercach.

Projectday zorganizowali nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Lubawie: Irena Brokowska – Liegman, Lucyna Jabłońska, Monika Kowalkowska, Paweł Leszek, Anna Niedźwiecka, Anna Piontek, Anna Wiśniewska oraz koordynatorka projektu Kinga Zedlewska- Lontkowska, którzy serdeczne dziękują za pomoc nauczycielom wychowania fizycznego: Dorocie Kawka (która udzielała się w pracach również jako dietetyk), Patrykowi Aranowskiemu, Waldemarowi Kulwickiemu, Andrzejowi Samoszuk, Sławomirowi Wiśniewskiemu oraz Krzysztofowi Bartkowskiemu i księdzu Adamowi Lis za udział w biegu i pomoc w jego organizacji.

Dla klasy która najliczniej wzięła udział w „Projectday” czeka nagroda niespodzianka. Wyniki poznacie niebawem.

ZS w Lubawie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages