Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Udane zwieńczenie tegorocznych działań Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych

2018-11-28 09:00:00 (ost. akt: 2018-11-27 18:55:28)

Autor zdjęcia: LSIS

W ubiegły piątek, 23 listopada, w auli Zespołu Szkół w Lubawie odbyła się prelekcja pn. "Początki średniowiecznej Lubawy"

Był to jednocześnie ostatni etap projektu, który Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych realizowało w ramach zadania publicznego "Szerzenie kultury oraz historii średniowiecznej Lubawy" dofinansowanego przez Gminę Miejską Lubawa. Aula wypełniona była niemal po brzegi.

Wykład wygłosił Wiesław Szlesinger, który opowiedział m. in. o ludności zasiedlającej teren Lubawy, zanim jeszcze funkcjonowała ona jako miasto, o pierwszych grodach powstających na tych terenach, o genezie nazwy naszego miasta oraz o tworzeniu struktur miejskich w XIII i XIV w.

Prawdziwą gratką dla wszystkich uczestników okazał się również występ artystyczny przygotowany, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, przez teatralne koło Zespołu Szkół w Lubawie. Spektakl pt. "ONA – NASZA NIEPODLEGŁA" został wzbogacony interesującym repertuarem muzycznym, słowem poetyckim, jak również multimedialnymi historycznymi obrazami począwszy od roku 1791, aż do współczesności. Ta historyczna inscenizacja zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, wywołując silne emocje wśród publiczności, która owacją na stojąco doceniła reżyserski koncept, grę aktorską oraz dojrzałość uczniów.

To budujące, że w Lubawie mamy tak wspaniałą młodzież, która sprawiła, że ten biało-czerwony piątkowy wieczór z pewnością zapamiętamy na długo – mówi Mateusz Szauer, jeden z inicjatorów spotkania. Jak dodaje: To ostatnie spotkanie z historią zorganizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w 2018 roku. Tegoroczne wycieczki edukacyjne oraz wykłady cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem Mieszkańców, za co dziękujemy. To dowód na to, że warto działać dalej i gwarantuję, że pomysłów na kolejne lata nam nie zabraknie.

LSIS

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages