Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Lubawski Zespół Szkół oddał hołd Niepodległej!

2018-11-21 12:40:31 (ost. akt: 2018-11-21 12:51:01)

Autor zdjęcia: ZS w Lubawie

100 lat temu, 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków. Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorowej niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po zrywach narodowowyzwoleńczych, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Stało się to dzięki Tym, którzy pozostali nieugięci; Tym, którzy poświęcili siebie i swoje rodziny; Tym, którzy marzyli o Niej- Naszej Niepodległej i wcielali marzenia w czyn, dzięki Tym, którzy oddali za Nią życie.

Dla uczczenia Naszej Niepodległej oraz pamięci o Jej bojownikach i obrońcach, 9 listopada 2018r. w auli Zespołu Szkół w Lubawie odbyły się Powiatowe Obchody Odzyskania Niepodległości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością liczni zaproszeni goście. Starostę Powiatu Iławskiego reprezentowali Członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Maciej Rygielski oraz radny powiatu, Marian Licznerski. Obecnych przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie Pani Anna Empel. Obchody rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Hymnu Państwowego Mazurka Dąbrowskiego. O 11.11 Niepodległa zaśpiewała dla Niepodległej.

W trakcie oficjalnej części uroczystości zaprezentowano multimedialne potpourri Obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości w szkołach średnich powiatu iławskiego, które odbywały się w ramach akcji DLA NIEPODLEGŁEJ - w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939r. w Iławie, Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu oraz Gospodarza Uroczystości, w Zespole Szkół w Lubawie.

Teatralne Koło ZS Lubawa przygotowało na tę okazję oryginalny w swojej formie spektakl ONA – NASZA NIEPODLEGŁA, wzbogacony interesującym repertuarem muzycznym, słowem poetyckim oraz historycznymi obrazami od roku 1791, poprzez 1918 , lata 1956-81 do współczesności i roku 2018. Historyczna inscenizacja wzbudziła wśród publiczności silne emocje, wśród których dominowało wzruszenie. Starsza publiczność przywołała w swojej pamięci sentymentalne refleksje osobistych przeżyć z lat 70, 80 i 90 XX wieku.

Zarówno zaproszeni Goście, Dyrekcja, nauczyciele i szkolna młodzieżowa publiczność byli pod wrażeniem reżyserskiego konceptu, gry aktorskiej, dojrzałości występujących uczniów, jak i przygotowanej scenografii. Dyrektor ZS w Lubawie, Anna Empel w emocjonalnych słowach podziękowała młodzieży za piękne, niezapomniane chwile, za wywołanie niesamowitych emocji i wzruszeń. Kolejny z uczestników, Maciej Rygielski dziękując młodzieży za tak wyjątkową ucztę duchową, podkreślił wagę wydarzeń sprzed stu lat dla społeczności lokalnej.

Młodzi aktorzy wraz z opiekunem, Izabelą Kozłowską dziękują za tak serdeczne słowa, które są ujmującym dowodem na docenienie naszego wysiłku i pracy.
DZIĘKUJEMY.

Izabela Kozłowska, opiekun Teatralnego Koła ZS Lubawa

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages