Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nowa pracownia elektryczna w Zespole Szkół w Lubawie

2018-11-15 10:50:34 (ost. akt: 2018-11-15 10:59:39)

Autor zdjęcia: ZS Lubawa

Wszyscy korzystamy z elektryczności. Ba…, wszyscy jesteśmy jej niewolnikami. Komputery, laptopy, komórki, telewizory, sprzęt AGD, samochody, mass media czy nawet zwykła żarówka - ich działanie jest nam potrzebne jak tlen i woda do życia.

Żeby działały, potrzebny jest prąd, żeby przesłać go do naszego domu, potrzebny jest fachowiec – elektryk, a żeby on spełnił swoją funkcję, musi zdobyć odpowiednie wykształcenie zawodowe. Bez uświadomienia sobie tych zależności, marny los człowieka w XXI wieku.

Zawód elektryka jest zróżnicowany. Kształcenie w tym zawodzie to spore wyzwanie, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli zawodu. Praca w nim wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej i to nie tylko z zakresu fizyki, elektrotechniki, urządzeń elektronicznych itp., ale również z zakresu prawa budowlanego, wymaga też analitycznego myślenia i wielu umiejętności czysto praktycznych. Aby temu sprostać, ważne jest opanowanie teoretycznych podstaw, które umożliwia odpowiednio wyposażona szkoła.

Zespół Szkół w Lubawie wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Od wielu lat proponuje w swojej ofercie edukacyjnej profesjonalne kształcenie w zawodzie – elektryk, zarówno w szkole branżowej, jak i technikum. Nasza placówka posiada odpowiednie doświadczenie w nauce tego zawodu, sale lekcyjne wyposażone w odpowiednie, różnorodne pomoce dydaktyczne i naukowe oraz kompetentnych nauczycieli.

Świadomość ciągłego doskonalenia się, zmieniających się przepisów, powstawania wciąż nowych technologii i wdrażania ich w ekspresowym tempie wymaga od szkół kształcenia zawodowego podążania za tym cywilizacyjnym wyzwaniem. Dlatego pracownia elektryczna w Zespole Szkół w Lubawie jest nieustannie rozwijającą się klasopracownią. W ostatnim czasie przy wsparciu krajowego przedsiębiorstwa energetycznego Energa Operator S.A. utworzono nowoczesną salę kształcenia w zawodzie- elektryk, odpowiadającą podstawie programowej i współczesnemu zakresowi dydaktyki. Kwota sfinansowania całości projektu wyniosła 50 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu przedsiębiorstwa nauka zawodu w szkole osiągnęła jeszcze wyższy poziom niż do tej pory. Umożliwiło ono również podniesienie jakości i atrakcyjności prowadzonego w ZS w Lubawie Kółka Technicznego, które cieszy się popularnością wśród przyszłych adeptów – elektryków naszej szkoły i nie tylko. W nowej pracowni odbywają się warsztaty dla uczniów z ościennych szkół gimnazjalnych i podstawowych. To także doskonała promocja zawodu z przyszłością, jakim jest zawód elektryka.

ZS w Lubawie przygotowało się profesjonalnie i odpowiedzialnie na spełnienie marzenia ucznia, który chce realizować się w tym zawodzie. Dzięki nowo powstałej pracowni nasza szkoła jest w stanie zaoferować różnorodne formy zawodowego kształcenia teoretycznego w zakresie zawodu - elektryk. Dzięki nim praktyczna nauka zawodu nie wydaje się tak trudna i skomplikowana.

Dlatego - postaw na ten zawód. O jego atrakcyjnym charakterze niech przypomina humorystyczna sentencja: "Zeus też był elektrykiem".

Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego,
lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej

XIV DALAJLAMA

Komisja ds. Promocji ZS w LubawiePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Absolwent #2624307 | 83.6.*.* 15 lis 2018 18:13

    A gdzie są profesorowie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages