Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Akademia przypomniała trudne lata walki o niepodległość

2018-11-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-14 14:26:57)

Autor zdjęcia: SP

W niedzielę, 11. listopada w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: sekretarz gminy Grodziczno Teresa Dzierżak – Górzyńska, radni i sołtysowie wsi Świniarc i Zwiniarz, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna. Na początku wszyscy odśpiewali wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego.

Uczniowie klas 0 – VIII przygotowali program artystyczny na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce. Rodzice zaprezentowali poezję patriotyczną oraz zabrzmiał wspólny śpiew patriotycznych pieśni. Dyrektor Justyna Wiecierzycka  dziękując wszystkim za przybycie powiedziała:  „Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych”.

Uczestnicy spędzili niedzielne popołudnie w rodzinnej, patriotycznej atmosferze. Czas umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages