Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Akcja „Śniadanie daje moc” w Sampławie

2018-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-14 13:12:10)

Autor zdjęcia: SP Sampława

Dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Niestety, nadal część uczniów nie jada pierwszego i drugiego śniadania. Dlatego Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka już od wielu lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe.

Dzieci ze szkoły w Sampławie przygotowały kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki i sałatki owocowo – warzywne. Nie zabrakło również soków. Akcja dała dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy. Śniadanie daje nie tylko moc, ale również wiele radości.

SP Sampława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages