Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Patriotyczne świętowanie w Lubawie

2018-11-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-12 12:22:49)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Lubawie setną rocznicę odzyskania wolności przez Polskę świętowaliśmy na duchowych dziękczynieniach w naszych kościołach, poprzez wspólne śpiewanie hymnu i koncert patriotyczny.

O północy z soboty na niedzielę została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jana w Lubawie. Eucharystia zakończyła też tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Dziękczynna msza św. odbyła się również w lubawskiej farze o godz. 10.00 w niedzielę, 11. listopada. Uroczystość uświetnił Chór Appasjonata.

Po mszy św. na lubawskim Rynku, o godz. 11.30 wspólnie odśpiewano hymn polski. Inicjatorem akcji była Młodzieżowa Rada Miasta Lubawa.

Wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury można było posłuchać patriotycznego koncertu z udziałem naszych lokalnych, utalentowanych artystów. Patriotyczne pieśni i piosenki zagrała Miejska Orkiestra Dęta oraz solistki i soliści, uczący się w studiu wokalnym w lubawskim MOK. Koncert zgromadził liczne grono mieszkańców miasta i gminy, którzy na samym początku wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages