Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Szkoła w Byszwałdzie świętowała sto lat wolnej Polski

2018-11-12 10:30:40 (ost. akt: 2018-11-12 10:32:09)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

W miniony piątek, 9 listopada, Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym ważnym dniu wśród społeczności szkolnej nie mogło zabraknąć wyjątkowych gości - księdza proboszcza, pana radnego, pani sołtys, przedstawicieli klubu seniora oraz straży pożarnej.

Świętowanie rozpoczęło się od przemówienia dyrektor, Lucyny Lodowskiej, która zaznaczyła, że losy naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne, jak teraz, częściej naznaczone były lękiem, obawą i niepewnością o przyszłość, a nade wszystko walką o wolność.

W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć nawiązania do naszych narodowych symboli - Hymnu Polski, który wspólnie odśpiewaliśmy, "żywej flagi" - ułożonej z białych i czerwonych kartek. Ale Polska to także wielcy poeci, których patriotyczne wiersze raz jeszcze wyrecytowane zostały przez laureatów ostatniego szkolnego konkursu, to także nobliści, przyrodnicy, czy odkrywcy, których zna cały świat.

Narodowe Święto Niepodległości stało się doskonałym pretekstem do rozstrzygnięcia konkursu "Wielcy Polacy", którego celem było zaprezentowanie biografii znanego na całym świecie Polaka. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 3, która przygotowała notę biograficzną o podróżniku Marku Kamińskim. Ponadto wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu plastycznego "100 lat wolnej Polski". 
Ojczyzna to wolność, to radość, to duma... że jesteśmy Polakami.

Ojczyzna to kraj dzieciństwa
Miejsce urodzenia
To jest ta mała najbliższa 
Ojczyzna 

(T. Różewicz)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages