Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Lubawska podstawówka świętowała niepodległość!

2018-11-09 15:00:00 (ost. akt: 2018-11-09 13:27:18)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

"Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem" - słowa między innymi tej piosenki rozbrzmiewały w czasie uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości, zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie.

Uroczystość odbyła się w hali OSiR przy ul. św. Barbary, gdzie zgromadziła się cała szkolna społeczność i goście. Dokładnie o godz. 11.11 odśpiewano wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" - Hymnu Państwowego, tym samym, przyłączając się do grona ponad 25 tys. szkół, które o tej porze go zaśpiewały.

Akademię oficjalnie otworzył Mirosław Kowalczyk, dyrektor szkoły.
— Bycie Polakiem, patriotą to nie tylko ubieranie się w jednym dniu w odpowiedni strój i eksponowanie tego dziś, czy w najbliższą niedzielę. Patriota to osoba, która dba o historię swojego narodu, wie jak ona się kształtowała, zwraca szczególną uwagę na symbole narodowe. To sprawy, które codziennie trzeba traktować z należytą powagą — mówił pan dyrektor.

Polską drogę do wolności przypomnieli uczniowie w montażu słowno-muzycznym, wypełnionym faktami z historii oraz pieśniami patriotycznymi.

Akademia była zwieńczeniem cyklu wydarzeń w lubawskiej podstawówce, związanych z upamiętnieniem zacnej, setnej rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages