Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowe w Sampławie

2018-11-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-08 13:17:58)

Autor zdjęcia: SP Sampława

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie zapamiętają na długo październikową, szkolną uroczystość. Właśnie wtedy odbyło się ich uroczyste pasowanie.

Zaproszonych na uroczystość gości, a byli nimi głównie nie mniej przejęci od dzieci rodzice, przywitała serdecznie pani dyrektor – Hanna Ewertowska. W swoim przemówieniu podkreśliła rolę szkoły jako placówki nie tylko uczącej, ale i wychowującej w duchu najważniejszych wartości, uosobionych w postaci patrona – kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Następnie pierwszoklasiści udowodnili, że mogą wstąpić w poczet uczniów szkoły, gdyż doskonale zdali egzamin z podstawowych umiejętności dotyczących języka polskiego, matematyki, przyrody, a nawet zasad ruchu drogowego. Tradycyjnie też dzieci musiały z uśmiechem na ustach wypić eliksir wiedzy. Nie przeszkodziła w tym nawet czarownica, która na moment pojawiła się na scenie. Nadszedł w końcu punkt kulminacyjny – pasowanie, którego dokonała pani dyrektor.

Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, a od starszych koleżanek i kolegów z klasy II słodkie upominki. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages