Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Uczniowie posprzątali zapomniane groby

2018-11-07 12:34:14 (ost. akt: 2018-11-07 12:34:56)

Autor zdjęcia: SP Rożental

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Rożentalu, Agnieszka Jara po raz jedenasty przeprowadziła akcję „Wiązanka”, która trwała od 22 do 31 października.

Już pod koniec października na cmentarzach można było zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich bliskich sprzątało groby, zapalało znicze, stawiało kwiaty, by w ten sposób oddać cześć swoim najbliższym, a także uczcić ich pamięć.  Jednak część grobów na cmentarzach jest opuszczonych i zaniedbanych. W związku z tym, w ramach akcji „Wiązanka”, uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Rożentalu wraz z wychowawczynią, udali się na miejscowy cmentarz i sprzątali opuszczone i zapomniane groby: wynosili stare wiązanki, wyrywali chwasty, zbierali suche liście. Następnie uczniowie na lekcjach plastyki oraz w ramach zajęć dodatkowych, wykonali własnoręcznie aż 53 wiązanki na zapomniane groby.

Wszystkie zostały zaniesione przez uczniów na cmentarz i złożone na grobach. Ponadto uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami chodzili na cmentarz zapalić znicze oraz pomodlić się za zmarłych.

„Trzeba znaleźć czas na uporządkowanie nagrobku bliskiej osoby, ale dobrze jest zrobić dobry uczynek – posprzątać i zaopiekować się opuszczoną mogiłą.” Postawa uczniów jest godna naśladowania.

SP RożentalPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages