Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Święto Drzewa w Rożentalu

2018-10-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 12:40:26)

Autor zdjęcia: SP Rożental

Z okazji obchodów „Święta Drzewa ‘’ w czwartek 18. października, Szkołę Podstawową w Rożentalu odwiedziła Kinga Sulej, która reprezentowała Nadleśnictwo w Iławie.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ. Święto Drzewa od początku istnienia integruje społeczności wokół inicjatyw lokalnych jak sadzenie drzew, zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

W naszej szkole gościła specjalistka służby leśnej z Nadleśnictwa Iława – Kinga Sulej. Opowiedziała uczniom klas IV –VIII o ochronie lasów. Mówiła, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych, skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych. Aby zmniejszyć, a następnie zatrzymać zmiany klimatu, jedną z najważniejszych spraw jest wspólne działanie w tym kierunku.Na zakończenie spotkania wspólnie posadziliśmy 5 drzew na terenie naszej szkoły.
 
SP w Rożentalu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages