Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Rożentalu

2018-10-27 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 12:26:13)

Autor zdjęcia: SP

,,Mój zawód – moja przyszłość” pod takim tytułem obchodzono Ogólnopolski Tydzień Kariery w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu.

W tym czasie zrealizowano wiele zadań z zakresu doradztwa zawodowego, których koordynatorem była Ewa Renkel-Bucha, przy współpracy z Radą Pedagogiczną. Oprócz typowych zajęć doradczych w poszczególnych klasach, uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne na temat: "Mój zawód przyszłości”, które następnie poddano ocenie konkursowej. Ponadto większość uczniów miała okazję spotkać się i porozmawiać z reprezentantami nieczęsto występujących zawodów: z przedstawicielką pilotów wojskowych, Julią Wołodźko oraz specjalistką służby leśnej z Nadleśnictwa Iława, Kingą Sulej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii o tych niecodziennych, jak dla nas, profesjach.

Na szczególną uwagę w kwestii zadań ujętych w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery zasługuje dzień 18 październikA, podczas którego wszyscy uczniowie SP w Rożentalu przyszli w strojach reprezentujących różne zawody. Szkoła zamieniła się wówczas w zróżnicowany i ciekawy rynek pracy, gdzie można było dostrzec bardzo szeroki wachlarz specjalistów. Uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami zawodoznawczymi.

Finałem tego dnia było zebranie się całej społeczności szkolnej na gali zawodów, podczas której zaproszeni goście opowiadali o swojej ścieżce kariery. Zaproszono:
– pielęgniarkę – Magdalenę Karczewską,
– specjalistę służby leśnej – Kingę Sulej,
– byłą cukiernik, sprzedawcę, a obecnie matkę i działacza społecznego – Beatę Michalską,
– byłą sprzedawcę, aktualnie gospodynię domową i matkę, która prowadzi z mężem gospodarstwo rolne – Iwonę Dziąba,
– policjanta dzielnicowego – Sławomira Łukaszewskiego
– zawodowego strażaka, który jest też ochotniczym druhem służby pożarniczej – Pawła Szauer.

Goście z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadali jak doszli do obecnego momentu swojej kariery oraz o specyfice wykonywanego zawodu.
Następnie wręczono uczniom nagrody za konkurs plastyczny i dokonano prezentacji przygotowanych strojów reprezentujących różne profesje.
W tym dniu cała Szkoła Podstawowa w Rożentalu żyła zawodowo.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages