Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ogólnopolski Tydzień Kariery „Bądź architektem swojego szczęścia”

2018-10-26 08:00:00 (ost. akt: 2018-10-24 14:12:08)

Autor zdjęcia: ZS Lubawa

W dniach 15 - 21 października odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Jak co roku, uczniowie lubawskiego Zespołu Szkół z dużym zaangażowaniem brali w nim udział.

Przedsięwzięcie to jest inicjowane od 2009 przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W bieżącym roku odbyło się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia” i objęte zostało honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez szkolnych doradców zawodowych oraz nauczycieli języka angielskiego, języka niemieckiego, geografii, biologii i przedmiotów ekonomicznych. Zajęcia dotyczyły pracy w zawodach zgodnych z wybranym kierunkiem kształcenia, a także poza granicami naszego kraju. Uczniowie klas trzecich LO i ZSZ oraz czwartych technikum uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy, Joanną Szmycińską na temat „Różne pokolenia: różne potrzeby i różne możliwości”.

W przedsięwzięcie włączyli się także lokalni przedsiębiorcy m.in. IKEA INDUSTRY, Szynaka Meble, Libro, Spółdzielnia Rolniczo – Handlowa Rolnik, Hotel Spichlerz oraz Bank Spółdzielczy. Dzięki ich uprzejmości uczniowie odwiedzili firmy i zapoznali się ze specyfiką pracy w lubawskich zakładach.

W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie brali udział w spotkaniach z przedstawicielami interesujących, zgodnych z ich kierunkiem kształcenia zawodów. Gościliśmy w naszych murach: elektryka okrętowego - Przemysława Witkowskiego, ratownika medycznego - Karola Haskę, farmaceutę - Marcina Wiśniewskiego, kuratora sądowego - Olgę Markuszewską, kierownika transportu w firmie budowlanej - Pawła Laskowskiego oraz przedstawicieli firmy IKEA - Marcina Bednarczyka i Wojciecha Malinowskiego.

Tydzień Kariery wpisał się już w październikową tradycję naszej szkoły. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wsparły szkołę w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Tygodnia Kariery; doradcom zawodowym: Monice Chylińskiej i Iwonie Krawieckiej oraz nauczycielkom: Magdalenie Rybickiej, Annie Piontek, Lucynie Jabłońskiej, Monice Kowalkowskiej, Annie Niedzwieckiej, Dorocie Wiśniewskiej, Agnieszce Wiśniewskiej, Jolancie Kamińskiej, Helenie Wyżlic i Rafałowi Szczawińskiemu.
Organizator: Izabela Wiśniewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages