Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Lubawa to jest prawdziwy fenomen

2018-10-18 12:20:00 (ost. akt: 2018-10-18 12:24:08)
Maciej Radtke (z lewej) wraz z prof. Eugeniuszem Sobczakiem i Sławomirem Jamrożym (z prawej) podczas uroczystości w Sejmie RP

Maciej Radtke (z lewej) wraz z prof. Eugeniuszem Sobczakiem i Sławomirem Jamrożym (z prawej) podczas uroczystości w Sejmie RP

Autor zdjęcia: UM Lubawa

WARSZAWA\\\ To małe miasteczko z Warmii i Mazur to dla mnie prawdziwy fenomen — powiedział o Lubawie i jej rozwoju prof. dr hab. Eugeniusz Sobczak odpowiedzialny za tworzenie Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

W miniony poniedziałek, 15. października, ogłoszono wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Powody do zadowolenia na uroczystości w Warszawie mogli mieć burmistrz Maciej Radtke i Sławomir Jamroży, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Mieniem Komunalnym i Geodezji. Lubawa znowu znalazła się w czołowej "10" rankingu gmin miejskich, tym razem na 8. miejscu.
— To małe miasteczko z Warmii i Mazur to dla mnie prawdziwy fenomen, niemal od 10. lat wciąż pozostaje w ścisłej krajowej czołówce, a pamiętam, że kiedyś było nawet na podium — powiedział prof. dr hab. Eugeniusz Sobczak, który stoi na czele przygotowującego ranking zespołu pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej.
Ósme miejsce w tegorocznym rankingu Lubawa zawdzięcza głównie niskiemu bezrobociu, wysokim wydatkom inwestycyjnym oraz niespotykanemu wręcz saldu migracji.
— Czasami na bieżąco tego nie widać, ale to potwierdzenie wieloletniej, przemyślanej strategii rozwojowej. Stąd moje uznanie dla pana burmistrza i władz miasta, że potrafili namówić radnych na podjęcie takich, czasami ryzykownych, dalekosiężnych działań — dodaje prof. Sobczak.

W tym roku w kat. gmin miejskich 1. miejsce zajęła Krynica Morska, która zamieniła się pozycjami z drugim w zestawieniu Karpaczem. Na 3. miejsce awansowała Łeba (+5), a Lubawę wyprzedziły tylko Złotów, Bieruń, Żywiec i Sucha Beskidzka. Za nami był Mielec i Zakopane. Spośród miast z Warmii i Mazur na 48. miejscu sklasyfikowano Działdowo, 66. był Lidzbark Warm., a w pierwszej "100" znalazła się jeszcze Iława (90) i Ostróda (98).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages