Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie cię pozbawić”

2018-10-16 12:45:01 (ost. akt: 2018-10-16 12:49:14)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Lubawie

Czternasty października to dla społeczności szkolnej dzień wyjątkowy. Tego bowiem dnia, 245 lat temu, powstało pierwsze w Europie ministerstwo oświaty reformujące polski system szkolnictwa.

Uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej odbyła się 12 października w auli Zespołu Szkół. Uczniowie różnych klas, pod kierunkiem pań: Anny Zawadzkiej, Hanny Dembickiej-Łaseckiej i Małgorzaty Ewertowskiej, podziękowali słowami wierszy i utworów muzycznych swoim pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w wykształcenie i wychowanie.

Po części oficjalnej uczniowie przedstawili skecz, w którym obiegowe opinie na temat pracy w szkole zaprezentowali m.in. przyjaciel i mama nauczyciela oraz wysłannik ministerstwa oświaty. Podsumowaniem akademii był słodki upominek.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły, Anna Empel oraz zaproszeni goście, życząc wszystkim zebranym w auli wytrwałości i cierpliwości we wdrażaniu reform oświaty oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Po akademii nastąpiło „pasowanie” uczniów klas pierwszych odbywających zajęcia praktyczne w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w CECH-u. Pasowania dokonał Starszy Cechu, Krzysztof Ornowski.

Anna Zawadzka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Były uczeń #2604146 | 188.146.*.* 17 paź 2018 13:05

    Proszę o zapoznanie się nauczycieli praktycznej nauki zawodu kim jest uczeń i jakie są jego zadania oraz obowiązki. Często uczeń jest traktowany jako pracownik .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages