Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Wyjazd do sadu w Rakowicach

2018-09-19 12:27:03 (ost. akt: 2018-09-19 12:27:47)

Autor zdjęcia: SP

Uczniowie klasy I, II i III SP w Zajączkowie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do sadu w Rakowicach. Celem wyprawy było zaobserwowanie co dzieje się w sadzie jesienią.

Dzięki przychylności właścicieli uczniowie odbyli spacer po jesiennym sadzie. Uważnie słuchali informacji jakie przekazywali im sadownicy. Z zaciekawieniem obserwowali różne gatunki jabłek i dowiedzieli się wiele o zbiorach tych owoców. Byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali wiele pytań. Wśród jabłoniowych alei wypatrzyli pasiekę z pszczołami - sprzymierzeńcami sadu. Po spacerze mieli okazję poznać sprzęt mechaniczny służący do prac sadowniczych.

Na koniec obejrzeli przechowalnię, w której owoce mogą przeleżeć aż do wiosny, naprawdę było w niej zimno. Wycieczka zakończyła się bardzo miłym akcentem, każdy uczestnik został poczęstowany jabłkiem. Było soczyste i słodkie - przepyszne. Długo i miło będziemy wspominać naszą pierwszą wizytę w sadzie. Chcielibyśmy wrócić tu na wiosnę, by zobaczyć jak kwitną jabłonie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages