Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

To były słoneczne dożynki gminy Lubawa!

2018-09-17 13:00:00 (ost. akt: 2018-09-17 14:56:19)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W minioną niedzielę, 16. września, w Rożentalu odbyły się gminne dożynki. Słoneczna pogoda i liczne atrakcje, przyciągnęły mieszkańców całego regionu.

Dożynkowe dziękczynienie, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, rozpoczęło się modlitwą, czyli mszą św., którą odprawiono w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Rożentalu. Po mszy św. dożynkowy korowód przeszedł na plac przy Szkole Podstawowej, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości.

Edyta Szczepańska z Rożentala i Tomasz Golder z Czerlina, tegoroczna para starostów dożynkowych, przekazała wójtowi, Tomaszowi Ewertowskiemu, bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów zboża. Po oficjalnym przywitaniu gości i przemówieniach, rozpoczął się blok występów artystycznych, a jury oceniało konkursowe wieńce i potrawy przygotowane na konkurs kulinarny "Kuchnia Ziemi Lubawskiej".

O dobry humor dożynkowych gości zadbał Kabaret Zgrana Paka z Rakowic, a w muzycznej odsłonie święta zagrały zespoły: Zbóje z Zakopanego, CI-HO z Biskupca, zespół disco polo Boyfriend, a także zespół wokalno-instrumentalny ze szkoły w Rożentalu oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Iławy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages