Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Dożynkowe, parafialne świętowanie w Złotowie

2018-08-29 13:00:00 (ost. akt: 2018-08-29 12:53:04)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Złotowo od lat celebruje swoje parafialne święto plonów. Tegoroczne wspólne świętowanie zakończenia żniw odbyło się w minioną niedzielę, 26. sierpnia.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną, którą odprawił ks. Karol Schmidt, na hali sportowej w miejscowej Szkole Podstawowej.

Po mszy św. ze szkolnej hali, główną ulicą wsi przeszedł dożynkowy korowód z pocztem sztandarowym i wieńcem dożynkowym na czele. Dalsze uroczystości odbyły się przy świetlicy wiejskiej, w której swoją siedzibę ma też Klub "Senior +". Uroczystości dożynkowe oficjalnie otworzył sołtys wsi, Jan Licznerski

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na wspólną zabawę na pikniku dożynkowym pn. "Łączymy pokolenia". Wśród piknikowych atrakcji znalazły się m.in. występy uczestników Klubu "Senior +", którzy zatańczyli "belgijkę" i "taniec Eleny.

Ponadto w czasie dożynkowego popołudnia przygotowano inne atrakcje: pokaz żonglerki, warsztaty graffiti, animacje cyrkowe, występy zespołów Rakowianki i Cyganeczki oraz kabaretu Zgrana Paka z Rakowic. Na dzieci czekał wodny basen z kulami, balonowe zoo, mega bańki i malowanie twarzy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages