Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Strażacy z Omula świętowali setne urodziny jednostki!

2018-08-27 18:00:00 (ost. akt: 2018-08-27 14:29:04)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Omulu obchodziła wyjątkowy jubileusz. W sobotę, 25. sierpnia, strażacka brać wraz z mieszkańcami i gośćmi świętowała 100-lecie powstania OSP w Omulu.

Jubileusz zbiega się ze 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, przez co uroczystość w Omulu miała jeszcze bardziej wyjątkowy charakter.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. plenerową, którą odprawili ks. dziekan Marcin Staniszewski i ks. Tomasz Mowiński. Część oficjalną uroczystości otworzyło odśpiewanie hymnu państwowego podczas aktu wywieszenia polskiej flagi na maszt. Po przywitaniu wszystkich gości przez wójta Tomasza Ewertowskiego, przyszedł czas na przybliżenie historii jednostki OSP Omule, przez prezesa Eugeniusza Klejnę.

Podniosłym momentem było przekazanie sztandaru strażackiego przez marszałka województwa, Gustawa Marka Brzezina i odczytanie aktu nadania. W swoich przemówieniach goście wielokrotnie gratulowali jubileuszu i strażakom z Omula dziękowali za pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Po uroczystościach oficjalnych, dla mieszkańców Omula, Napromka, Czerlina i Pawłowa, którzy wspólnie wsparli finansowo zakup sztandaru, przygotowano strażacki piknik.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages