Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

W Bieszczady z Gminnym Zrzeszeniem LZS w Lubawie

2018-07-20 17:00:00 (ost. akt: 2018-07-19 11:26:20)

Autor zdjęcia: Gminne Zrzeszenie LZS

W dniach od 4. do 8 lipca Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie było organizatorem wyjazdu w Bieszczady. W wycieczce udział wzięło 50 osób.

W drodze na południowy wschód Polski grupa zatrzymała się w Sandomierzu, by zwiedzić muzeum Ojca Mateusza. Wieczorem dotarła do miejsca zakwaterowania – Pensjonatu u Bogusi w Berezce.

W czwartek wycieczka udała się do Polańczyka, zwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości oraz odbyła rejs statkiem po jeziorze Solińskim. Następnie weszła do wnętrza zapory w Solinie i odbyła spacer po zaporze. Ostatnim punktem zwiedzania był wyjazd do Caritas w Myczkowcach, gdzie znajdują się miniatury cerkwi i kościołów, ogród biblijny oraz mini zoo. Po powrocie odbył się wieczorek taneczny przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

Kolejnego dnia grupa wybrała się na Słowację do Bardejowa gdzie znajduje się kościół Św. Idziego. Następnie do Bardejowskich Kupeli z pomnikiem Sisi oraz na baseny termalne w Svidniku.

W sobotę, 7. lipca uczestnicy wycieczki udali się do cerkwi z płaskorzeźbionym ikonostasem (jedynym w Karpatach i UE) w Górzance, następnie do klasztoru sióstr Nazaretanek z Izbą pamięci Kardynała Wyszyńskiego oraz przejechali się Bieszczadzką Kolejną Leśną na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Ostatnim akceptem dnia był wieczorek przy akompaniamencie zespołu muzycznego.
W drodze powrotnej do domu grupa zatrzymała się w Rzeszowie na mszę świętą w Katedrze NSPJ i zwiedziła starówkę.

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie serdecznie dziękuje uczestnikom wycieczki za wspólny wyjazd i świetną zabawę.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages