Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Dwa miesiące aresztu za próbę gwałtu na dziecku — nowe informacje!

2018-07-11 14:00:00 (ost. akt: 2018-07-12 10:29:28)

Dwa miesiące spędzi w areszcie mężczyzna podejrzewany o próbę gwałtu na dziecku, do którego miało dojść w Lubawie.

Według naszych nieoficjalnych informacji w poniedziałek, 9. lipca, w Lubawie zatrzymano młodego mężczyznę, który miał się dopuścić przestępstwa o charakterze seksualnym. Ofiarą na terenie jednego z przedszkoli miało paść dziecko.
— Na chwilę obecną, z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, mogę jedynie powiedzieć, że na terenie Lubawy w poniedziałek nasi funkcjonariusze rzeczywiście dokonali zatrzymania mężczyzny, mieszkańca powiatu iławskiego. Był on w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu — powiedziała młodsza aspirant Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie, która po więcej informacji odesłała nas do Prokuratury Rejonowej w Iławie.

Rozmowa z jej szefem, Janem Wierzbickim, potwierdziła krążące plotki i rozwiała wątpliwości.
— Potwierdzam, że na terenie Lubawy miało miejsce takie zatrzymanie. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie, m.in. usiłowania dokonaniu gwałtu na osobie małoletniej — mówi prokurator Wierzbicki, ale o szczegółach przestępstwa i o kulisach zatrzymania nie chciał się na tym etapie śledztwa wypowiadać. — Dzisiaj ma zapaść decyzja o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego, a prokurator zajmujący się tą sprawą będzie wnioskował o areszt — dodaje.
Tak też się stało i najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Podejrzany, o którym mowa, to wedle naszych informacji Rafał B. Mężczyzna ma ok. 28. lat, pochodzi z okolic Susza, ale od kilku tygodni przebywał lub był przynajmniej bardzo często widywany na terenie miasta i gminy Lubawa. Na naszym terenie dopuścił się kilku kradzieży, m.in. na terenie Zespołu Szkół w Lubawie (ukradł portfel i 1000 zł) czy w domu jednorodzinnym przy ul. Żeromskiego (gotówka, zegarek, złoty łańcuszek - 1300 zł). Za te czyny był zatrzymywany przez policję, ale niestety nie doszło do jego osadzenia. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Do tematu będziemy wracać.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (49) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zdziwiona #2536483 | 109.95.*.* 14 lip 2018 15:17

  Nierozumienia tej słownej przepychanki na temat przedszkoli

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. też mama #2536139 | 109.196.*.* 13 lip 2018 23:10

  Moim zdaniem dyskusja w tym temacie toczy się nie na temat. Super, że były komandos, dyrektor przedszkola niepublicznego i jego właściciel złapał podobno pedofila. Czy rzeczywiście pedofila, zdecyduje sąd. Na pewno w wyjaśnieniu tej sytuacji pomoże monitoring w przedszkolu państwa Kowalkowskich. Z tego nagrania dowiemy się, jak ten uziemiony przez byłego komandosa naćpany złodziej dostał się do przedszkoli niepublicznych. Czy wyłamał zamek, wybił szybę, uśpił woźnego i może opiekunkę etc.? A może znał jakiś indywidualny kod któregoś rodzica do przedszkolnego domofonu? A może dowiemy się, czy przy wejściu do przedszkoli, w których przebywają dzieci nie było wtedy żadnych zabezpieczeń? Od 6 lat? Chyba nie. To niemożliwe chyba, żeby każdy mógł tam wejść? Tak po prostu z ulicy? Chyba nie będzie ostatecznie tak, że osądzą tylko złapanego, ale też tego, który nie dopilnował, by obcy gościu się nie wałęsał się wśród naszych dzieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Lubawiak #2536107 | 88.199.*.* 13 lip 2018 22:36

   Ktoś tu wspomniał o rodzinie O. ,która w glorii chwały urzęduje teraz w AZPO . Popytajcie starszych pracowników Przedszkola Miejskiego , jak wyglądały rządy tej rodziny . Co do samego zajścia - wszędzie może się takie coś zdarzyć- pomimo wszechobecnego dziś monitoringu . Monitoring to nie to samo co całodobowa ochrona. Ludzie, zachowajcie rozsądek i nie wykorzystujcie tego wydarzenia do ochydnej rywalizacji między przedszkolami. Zarówno dobre jak i złe rzeczy mogą się dziać tak w przedszkolach miejskich jak i prywatnych. Nie dawajcie się wciągać w te biznesowe gierki. Nikomu z tych, którzy wychwalają swoją placówkę nie chodzi bynajmniej o dobro dzieci lecz jedynie o interes. Jak przekupki na targu zachwalają swój towar jako idealny i bez skazy. W tej niezdrowej rywalizacji biorą udział rodzice, którzy swoją niedoskonałość wychowawczą i dydaktyczną próbują przykryć wyborem idealnej placówki. Im bardziej mierny rodzic tym bardziej idealnej placówki szuka. Kiedyś były tylko przedszkola miejskie ,a dzieci w nich dobrze wychowane i nauczone. Dzisiaj to chory świat- liczy się to , która placówka zorganizuje lepszy show i da więcej imprez na Facebooku. Tyle mojego zdania....

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mama przedszkolaka #2536012 | 178.213.*.* 13 lip 2018 20:32

   Pani "Aldono" a może raczej Pani AZPO???. Jestem w szoku czytając Pani komentarze , że wobec takiego przykrego zdarzenia próbuje Pani w perfidny sposób oczernić przedszkola P. Kowalkowskich.wymyślając i kłamiąc na ich temat.Znam Grzegorza osobiście i ciekawe jeśli postanowi sprawdzić któż kryje się za tymi bzdurami i opublikuje kim jest "Aldona" i to upubliczni. Szczerze odwalił kawał dobrej roboty!!!A Wasze komentarze przepełnione JADEM na temat jegoplacówek to KIEPSKIE ŻARTY. Sukces jest wtedy gdy ktoś tak jak ON wkłada serce w to ,co robi . RADZĘ BRAĆ PRZYKŁAD A NIE KRYTYKOWAĆ!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Aldona #2535876 | 217.171.*.* 13 lip 2018 16:47

    Ile razy przechodząc kolo Smerfolandii drzwi do tego przedszkola byly otwarte na oścież, a potem domysly jak ten pan mogl tam wejsc? Za co te ordery i gratulacje? Za to że kazdy moze wejsc do obiektu jak chce i kiedy? To nie pierwszy taki przypadek w tym przedszkolu. Niedawno dziecko ktore uczeszcza do smerfolandii zostawione pod opieką tamtejszej kadry od tak o wyszlo sobie z przedszkola na ulice. Szczescie w nieszczesciu bo dzieckiem zaintersowali sie przechodni. A co by bylo gdyby wydarzyl sie nieszczesliwy wypadek itp? Pytam gdzie ta rewelacyjna opieka i bezpieczenstwo,ktora zapewnia placowka? Brak!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (49)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages