Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Uczczenie rocznicy odsłonięcia tablicy pamiątkowej

2018-07-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-10 14:59:26)

Przed zakończeniem roku szkolnego w szkole w Zajączkowie odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odsłonięcia tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość ta była jednocześnie podsumowaniem projektu „W hołdzie Żołnierzy Wyklętych” oraz wszystkich działań podjętych w ramach starania się o certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu. W ramach zaplanowanych zadań, które odbywały się w ciągu roku szkolnego, uczniowie przygotowali plakaty, gazetki, wystawę książek, prezentacje, brali udział w konkursach, wystawach, żywych lekcjach historii. Podczas uroczystości gościliśmy przedstawiciela Stowarzyszenia Reduty Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej, Andrzeja Sarnowskiego oraz przedstawiciela Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, Adama Kopiczyńskiego.

Panowie wdzięcznym słowem docenili podtrzymywanie pamięci o poległych żołnierzach i wręczyli nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach wiedzowych i plastycznych w ramach projektu. Głównym tematem byli oczywiście Żołnierze Wyklęci. Podsumowania działań dla społeczności szkolnej dokonała dyrektor szkoły Anna Zakreta, wspominając jednocześnie o pamiątkowej tablicy i opieką nad tym miejscem. Uczniowie przedstawili część artystyczną, oraz zaprezentowali swoje prace.

Uatrakcyjnieniem uroczystości była zaproszona 68 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki z Mroczna. Drużyna zaprezentowała swoje piosenki, harcerki poprowadziły zabawy, w które włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Drużynowy Piotr Thimm omówił jak funkcjonuje ich drużyna, jakie podejmują działania zachęcając tym samym aby w naszej szkole powstała w przyszłości drużyna harcerska.

SP Zajączkowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages