Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Mają pod dachem fabrykę o powierzchni 25. piłkarskich boisk!

2018-07-06 12:26:53 (ost. akt: 2018-07-06 12:54:18)

Autor zdjęcia: IKEA Industry Lubawa

Po oddaniu do użytku nowego magazynu wyrobów gotowych IKEA Industry Lubawa ma obecnie powierzchnię ponad… 18 hektarów!

IKEA Industry uruchomiła w Lubawie nowy magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 26 000 m2. Dzięki tej inwestycji powierzchnia użytkowa do magazynowania produktów wzrosła do niemal 5 hektarów, a całkowita powierzchnia zakładu „pod dachem” przekroczyła 18 hektarów, czyli tyle, ile wynosi powierzchnia 25 boisk piłkarskich.

IKEA Industry Lubawa jest znana z produkcji mebli lekkich, które powstają na bazie płyty komórkowej z wypełnieniem o strukturze plastra miodu. W zakładzie powstają najpopularniejsze serie mebli IKEA, m.in. MALM, LACK czy KALLAX. Tutaj także są rozwijane nowe technologie produkcji, takie jak Modern Wood czy tzw. „zaokrąglone krawędzie”, wykorzystywane m.in. w projektach z serii REGISSOR, LISABO, ASKVOLL BED oraz FLEKKE.

Nowy magazyn, wybudowany obok działającego od 1992 roku lubawskiego zakładu, powstał w związku ze wzrostem produkcji i potrzebą usprawnienia procesu logistycznego. Poza potrzebami związanymi z własną produkcją, Lubawa pełni także funkcję punktu konsolidacyjnego dla zewnętrznych dostawców IKEA. Nowy magazyn będzie mógł pomieścić meble o wartości 49.300.000 zł na 29.000 miejscach paletowych w systemie blokowym.

— Rocznie produkujemy ok. 7,5 miliona artykułów dla sklepów IKEA na całym świecie - 97% naszych mebli trafia poza granice Polski. Oznacza to duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową i właśnie dlatego zapadła decyzja o wybudowaniu dużego centrum logistycznego w Lubawie. Rozwój zakładu i uruchomienie magazynu wiązało się także z utworzeniem nowych miejsc pracy — mówi Zbigniew Nikelewski, dyrektor IKEA Industry w Lubawie.

Magazyn jest inwestycją w pełni innowacyjną. Wiele rozwiązań było projektowanych już w fazie koncepcyjnej, przed rozpoczęciem budowy w maju 2017 roku. Przede wszystkim są to rozwiązania redukujące straty energii cieplnej w zimie. Budynek jest niższy, by nie grzać pustej przestrzeni pod dachem, zamontowane zostały destratyfikatory zdmuchujące cieple powietrze z górnej partii magazynu, a całą powierzchnię podzielono na sterowany automatycznie system stref grzewczych. Duży nacisk położono na oszczędność energii elektrycznej, począwszy od zastosowania oświetlenia typu LED, aż po monitoring zużycia prądu.

Wprowadzono najwyższe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla pracowników magazynu, jak i kierowców ciężarówek, np. doki załadunkowe zostały wyposażone w automatyczne systemy blokady pojazdów. W magazynie znajdują się również m.in. urządzenie do wymiany palet papierowych czy mobilna foliarka, która dzięki możliwości użycia w dowolnym miejscu znacznie poprawi wydajność pracy.
— Innowacje są motorem rozwoju każdej firmy. Jestem niezwykle dumny z technologii zastosowanych przy budowie nowego magazynu, które umożliwią podniesienie komfortu pracy załogi i zwiększenie wydajności produkcyjnej zakładu — dodaje Zbigniew Nikelewski.

O FIRMIE
IKEA Industry, będąca częścią Grupy Inter IKEA, jest największym producentem mebli drewnianych na świecie. Firma posiada 40 zakładów w 10 krajach, które zatrudniają łącznie około 19 000 pracowników. Każdego roku IKEA Industry produkuje ponad 100 milionów mebli dla klientów IKEA. W Polsce IKEA Industry zatrudnia blisko 10 000 pracowników w zakładach produkcyjnych w 13 lokalizacjach, w tym: 4 zakładach działających w ramach dywizji Flatline w Lubawie, Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście, 8 zakładach działających w ramach dywizji Solid Wood w Goleniowie, Stepnicy, Chociwlu, Resku, Wielbarku, Konstantynowie, Skoczowie i Stalowej Woli oraz w zakładzie należącym do dywizji Boards w Orli. IKEA Industry w Polsce specjalizuje się w produkcji mebli z litego drewna oraz z płyt komórkowych i wiórowych.

IKEA Industry Lubawa
IKEA Industry Lubawa należy do Dywizji Flatline. W lubawskiej fabryce powstają najbardziej znane serie mebli IKEA, m.in. meble MALM, LACK czy KALLAX. Zakład zatrudnia ponad 1600. pracowników i jest jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages