Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Deszczowy drugi dzień lipskiego odpustu

2018-07-02 13:40:51 (ost. akt: 2018-07-02 14:17:27)

Autor zdjęcia: mika

Początek lipca to w Lubawie wielkie religijne święto. Tegoroczne uroczystości odpustowe oprawione są chłodną aurą, a w poniedziałek, 2. lipca, podczas sumy odpustowej padał deszcz.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. biskup senior Andrzej Suski, którego serdecznie powitał kustosz Sanktuarium, ks. Mieczysław Rozmarynowicz oraz wierni.

Ks. biskup w czasie homilii mówił o sile rodziny, która jest jedną z najważniejszych wartości życiowych każdego z nas. Zachęcał, by przykład brać ze Świętej Rodziny, a wzorem do naśladowania niech będzie Maryja, która "zamieszkała" w lipskim zakątku.

We mszy św. uczestniczyło trochę mniej wiernych, niż w niedzielnej sumie, ale jak na tak chłodną i deszczową aurę, było ich sporo. Dziś po południu, figurka Matki Bożej Lipskiej procesyjnie zostanie przeniesiona z powrotem do lubawskiej fary. O godz. 15.00 odbędzie się jeszcze msza św. z udziałem kierowców i poświęcenie pojazdów, a o 16.30 - Nieszpory o NMP i procesja z figurą Matki Bożej do fary i o 18.00 - msza św. w farze, po przyjściu procesji z Lip

We wtorek, 3. lipca o godz. 10.00 w farze odprawiona zostanie msza św. z udziałem chorych, służby zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages