Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Rajdówki znowu pojadą ulicami Lubawy

2018-06-14 12:30:00 (ost. akt: 2018-06-14 12:40:16)

Autor zdjęcia: LKR

Już w najbliższy weekend, 16-17 czerwca, ulice miasta zamienią się w tor wyścigowy. Oczywiście nie będzie "samowolki", ponieważ całość odbywać się będzie pod czujnym okiem organizatorów Sprintu o Puchar Burmistrza Lubawy, czyli Lubawskiego Klubu Rajdowego.

Impreza będzie jednocześnie 4. rundą Mistrzostw Ziemi Lubawskiej. Członkowie LKR zaplanowali łącznie 6 odcinków specjalnych, wszystkie na nawierzchni asfaltowej. Pierwsze dwa odbędą się w sobotę przy ul. Warszawska-Jagiełły (od godz. 18), a kolejne już w niedzielę na ul. Toruńska-Borek (od godz. 9.30) oraz ul. Św. Barbary-Poznańska (od godz. 12.30). Wiązać się do będzie z pewnymi utrudnieniami w ruchu i stąd apel do mieszkańców o wyrozumiałość i stosowanie się do wytycznych sędziów i obsługi imprezy, a także o zabranie samochodów pozostawionych wzdłuż wyżej wymienionych ulic. Drogi te zostały wyłączone z ruchu na czas trwania zawodów, na co organizator posiada stosowne uzgodnienia i pozwolenia od zarządców dróg.

Udział w imprezie może wziąć każdy pełnoletni kierowca+pilot (kierowca musi mieć prawo jazdy, pilot minimum 17 lat) dysponujący samochodem. Obowiązkowe jest posiadanie kasku, aktualnego ubezpieczenia OC, a zalecane także NNW. Klatka bezpieczeństwa, licencja rajdowa i przynależność do klubu rajdowego nie są wymagane. Biuro zawodów i park maszyn zlokalizowane będą na lubawskim Rynku. Członkowie Lubawskiego Klubu Rajdowego zapraszają mieszkańców z całymi rodzinami i zapewniają szereg liczne, także poza rajdowe, atrakcje dla dzieci. Patronat honorowy nad zawodami objął Maciej Radtke, burmistrz miasta Lubawa.

Więcej informacji na profilu facebook'owym Lubawskiego Klubu Rajdowego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages