Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Nasi strażacy obejrzeli pokaz austriackiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego

2018-06-13 12:48:10 (ost. akt: 2018-06-13 13:15:10)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie odbył się pokaz sprzętu ratowniczego austriackiej firmy Rosenbauer. Prezentację obejrzało spore grono strażaków z miasta i gminy Lubawa.

Na chwilę obecną Rosenbauer jest największą firmą pożarniczą na świecie i roczna produkcja pojazdów wszelakich pożarniczych, ratowniczo-gaśniczych wynosi około 4 tys. Firma ma 17 zakładów produkcyjnych na całym świecie - od Ameryki Północnej, poprzez Europę, Azję i Afrykę.

— Główna siedziba znajduje się w Austrii, a firma opiera się na takich osobach, jak Wy, czyli na ochotnikach. To są osoby, które w formie wolontariatu służą społeczenstwu. To oni projektując, budując i montując finalnie dany pojazd, wiedzą na jakie aspekty zwracać uwagę. Strażacy przecież wiedzą najlepiej, bo używają tych pojazdów bojowych czy kombinezonów w praktyce — mówił przedstawiciel firmy podczas prezentacji w Lubawie.

Naszym strażakom zaprezentowano pokazy dynamiczne gaszenia wodą i pianą oraz z udziałem wozu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volvo FH 480, z możliwością podawania wody za pomocą działka zderzakowego.

Pokazy sprzętu w poniedziałek odbyły się jeszcze w Olsztynie i Toruniu.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages