Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Tak świętowano Dzień Dziecka w Przedszkolu Miejskim w Lubawie

2018-06-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-01 09:40:36)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W Przedszkolu Miejskim w Lubawie w dniach 28-30.05.2018r. odbyły się obchody Dnia Dziecka zorganizowane w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Pierwszego dnia odbył się kolorowy przemarsz ulicami Lubawy. Dzieci w kolorowych strojach rozweseliły ulice miasta. Do przemarszu włączone zostały również hasła ekologiczne mówiące o czystości powietrza. Drugiego dnia przedszkolaki wybrały się do kina na seans filmowy pl.„Gnomy rozrabiają”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały historię dziewczynki Chloe, która po przeprowadzce do nowego domu zauważyła, że w domu poza nią i jej mamą mieszkają również gadające gnomy, czyli ogrodowe krasnale oraz… jeszcze ktoś.

Ostatniego zaś dnia, 30 maja, o godz. 9.00 wszystkie grupy przedszkolaków spotkały się w ogrodzie przedszkolnym. Na świeżym powietrzu przygotowanych było 6 sektorów, w których dzieci rywalizowały miedzy sobą w rożnych konkurencjach zręcznościowych. Walczyły o wygraną w Sportowym Turnieju Przedszkolnym. Przedszkolaki miały za zadanie m.in.: skakać w workach, rzucać piłką do celu, przejść slalom z woreczkiem na głowie, zagrać w unihokeja, pokonać tor przeszkód.

W turnieju sportowym w kategorii maluchy zwyciężyły Żółwiki, zaś w grupie starszaki I miejsce zajęły ex aequo Papużki i Delfinki. Jedną z największych atrakcji były oczywiście dmuchańce i zjeżdżalnie. Ponadto w trakcie całej imprezy zielony słonik rozdawał dzieciom słodkości. Przedszkolaki miło i wesoło spędziły dzień. Dziękujemy bardzo pani Iwonie Pruchniewskiej i Młodzieżowej Radzie Miasta za pomoc w trakcie imprezy oraz podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Lubawie za udostępnienie zielonego słonika.

Materiał: Przedszkole Miejskie w Lubawie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages