Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

„Kocham Cię, Polsko!” na pikniku rodzinnym w Złotowie

2018-05-29 12:32:39 (ost. akt: 2018-05-29 12:33:30)

Autor zdjęcia: OPS GL

W minioną niedzielę, 27. maja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie odbył się festyn rodzinny. Był on doskonałą okazją, by spędzić wolny czas na wspólnej zabawie oraz do zacieśnienia więzi zarówno pomiędzy członkami rodziny, jak również społeczności szkolnej i lokalnej.

Wśród wielu atrakcji były między innymi: pokazy chemiczne grupy „Zaelektryzowani” z Lublina. Uczestnicy z zainteresowaniem obserwowali prezentowane doświadczenia z zakresu biologii, fizyki i chemii. Można było nie tylko zobaczyć efektowne eksperymenty, ale także w niektórych z nich wziąć udział.
W trakcie festynu odbył się turniej wiedzy „Złotowo – Nasza Mała Ojczyzna” o Puchar Dyrektora Szkoły. Cztery rodziny rywalizowały ze sobą, odpowiadając na pytania dotyczące ich lokalnej społeczności. Najlepsza okazała się rodzina Państwa Orzechowskich.

Dzięki uprzejmości kierowców rajdowych z Biczkowscy Moto Team można było przejechać się samochodem rajdowym. Przejażdżka dostarczyła każdemu dużą dawkę adrenaliny oraz niezapomniane wrażenia.

Odbył się też mecz towarzyski Rodzice kontra Dzieci, w którym niepokonaną okazała się drużyna Rodziców. Dla najmłodszych przygotowany był „Kącik Małego Konstruktora”, w którym dzieci miały do dyspozycji różne rodzaje klocków. Nie mogło zabraknąć także konkurencji sportowych, w których każdy miał okazję spróbować swoich sił. Był drużynowy bieg z butami czy łowienie „rybek”. Dobrą zabawą, która wywołała mnóstwo śmiechu okazała się znana z teleturnieju „Kocham Cię Polsko” konkurencja układania czteroliterowych słów.

Na festynie można też było podziwiać wystawę obrazów autorstwa Edwarda Balewskiego. Do dyspozycji gości była też kawiarenka z pysznymi, domowymi wypiekami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteriada, w której każdy chciał trafić na szczęśliwy numerek. Można było zwiedzić wóz strażacki miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przejechać się nim.

Organizacja festynu nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas oraz wszystkim sponsorom, którzy okazali się dobrą wolą i wielkim sercem wspierając organizację festynu.

Organizatorami festynu była Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Złotowie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages