Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Światowy Dzień Orienteeringu z udziałem uczniów SP w Tuszewie

2018-05-27 09:00:00 (ost. akt: 2018-05-25 13:40:19)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

Wczesnym rankiem, 23 maja grupa uczniów SP w Tuszewie wraz z opiekunem Jerzym Łukaszewiczem wybrała się pociągiem do Gdańska, aby włączyć się w ogólnoświatową akcję World Orienteering Day - Światowy Dzień Orienteeringu.

Impreza była częścią akcji Cała Polska Biega z Mapą, wspieranej przez Polski Związek Orientacji Sportowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Orienteering to sport, który oprócz sprawności fizycznej wymaga również umiejętności szybkiego myślenia. Zamiast biec wzdłuż wyznaczonej taśmami trasy, warianty dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych wybiera sam zawodnik! To dzięki temu każdy bieg jest niepowtarzalny i daje okazję do nieustających analiz oraz porównywania przebiegów z innymi biegaczami.

Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu - zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich "checkpointów".

Gry terenowe na orientację to aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, świetna zabawa, ale również doskonała lekcja przyrody i matematyki w terenie.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages