Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Uczniowie z Zajączkowa w Expo Mazury w Ostródzie

2018-05-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-25 11:45:20)

Uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Zajączkowie wraz z wychowawcami Danutą Klimek, Dorotą Nowińską, Danutą Sosnowską i Anna Warmińską, wybrali się do Ostródy do Expo Mazury, gdzie odbywało się wydarzenie „Bezpieczne Mazury”.

Jego celem było promowanie bezpiecznego wypoczynku: właściwych zachowań na wodzie i nad wodą, w lesie, podczas wakacji, ale także w drodze do szkoły, w wielu sytuacjach, których uczestnikami są dzieci i młodzież.

Podczas wydarzenia uczestnicy wzięli udział w lekcjach i pokazach zorganizowanych przez służby m.in. Straży Pożarnej, Policji, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Straży Granicznej, Lasów. Przedstawiciele tych służb podpowiadali, jak zadbać o higienę osobistą, o środowisko naturalne, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w internecie i jak zachować się w przypadku zaginięć.

Przedstawiona została także tematyka użądleń przez owady, ukąszeń, wypadki i zagrożenia w czasie pobytu nad wodą pierwsza pomoc przedmedyczna i ratownictwo na jeziorach oraz prezentacja sprzętów dla służb ratowniczych. Udział wydarzeniu rozszerzył wiadomości dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach - podkreślali uczniowie.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages