Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Uczniowie z Tuszewa zdobyli najwyższy szczyt Pienin

2018-05-25 10:32:13 (ost. akt: 2018-05-25 10:35:05)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

W dniach 13-19 maja uczniowie ze SP w Tuszewie wspólnie z opiekunami Beatą Kowalkowską, Magdaleną Kowandą, Gabrielą Czarnecką, Jerzym Łukaszewiczem i Karolem Malinowskim wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Pieniny.

Jak zwykle pan Jerzy zadbał o to, aby nikt się nie nudził i na każdy dzień wyprawy zaplanował wiele atrakcji. Na długiej liście atrakcji znalazły się miejsca związane z przyrodą, historią, geologią, architekturą i oczywiście rozrywką. Uczniowie zwiedzili między innymi zamek w Niedzicy i Czorsztynie, odbyli rejs po jeziorze Czorsztyńskim oraz wspólnie z flisakami udali się na spływ Dunajcem, gdzie podziwiali piękne tatrzańskie widoki. Przemierzyli pieszo około 50 km, zdobywając między innymi najwyższy szczyt Pienin górę Wysoką, Trzy Korony, Sokolnicę oraz wąwóz Homole.

Odwiedzili również po stronie słowackiej Jaskinię Bielańską, największą jaskinię w Tatrach, która zachwycała wszystkich swymi dziwacznymi formami skalnymi. Wejście szlakiem Suchej Beli w Słowackim Raju oraz ścieżka nad drzewami Bachledka to atrakcje, które dostarczyły wszystkim uczestnikom wycieczki wielu wrażeń.

Zabawy natomiast dostarczyła wizyta w parku rozrywki Energylandia oraz kąpiele wodne w Chochołowskich Termach. Na podsumowanie można powiedzieć, że było emocjonująco, ciekawie, pięknie, wesoło, zabawnie, przyjemnie, ciężko i wyczerpująco, ale warto było!

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages