Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

W Lubawie odbędzie się kolejna konferencja o Mikołaju Koperniku!

2018-05-16 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-15 14:22:14)
W lubawskim kinie "Pokój" odbyło się już kilka konferencji o Mikołaju Koperniku

W lubawskim kinie "Pokój" odbyło się już kilka konferencji o Mikołaju Koperniku

Autor zdjęcia: archiwum

W dniach 21 i 22. maja w Warszawie i u nas w Lubawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja pn. "Kopernik na Ziemi Lubawskiej. Mikołaj Kopernik w XXI wieku".

W Lubawie konferencję, którą organizuje Fundacja Nicolaus Copernicus z Truszczyn i Samorząd Miasta Lubawa, zaplanowano w kinie Pokój we wtorek, 22. maja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 przemówieniami gości, po czym zaplanowano projekcję filmu dokumentalnego Michała Juszczakiewicza i Roberta Szaja pt. "Tajemnice de Revolutionibus".

Następnie odbędzie się spotkanie z Davą Sobel, amerykańską autorką książek popularnonaukowych, która w 1997r. zdobyła tytuł British Book of the Year. Na godz. 11.30 zaplanowano wykład prof. Jarosława Włodarczyka "O pierwszym przekładzie na język polski "De revolutionibus..." M. Kopernika i "Narratio prima" Joachima Retyka. Kolejny wykład wygłoszą: dr Jerzy Sikorski (Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie) i dr Stanisław Bajtlik (Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN w Warszawie). Konferencja odbędzie się w języku polskim i angielskim.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages