Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Byszwałd najlepszy w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Historycznej

2018-05-11 12:00:01 (ost. akt: 2018-05-11 12:02:35)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Akademickim Zespole Placówek Oświatowych w Fijewie zorganizowano Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej pn. „Biało-czerwona droga do niepodległości”. W konkursie uczestniczyły drużyny z 6 szkół w gminie Lubawa.

W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół z: Rumienicy, Rożentala, z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych, Byszwałdu, Kazanic i Prątnicy.

Klasy I-III zaproszono do udziału w konkursie plastycznym pn. „Powiewa biało-czerwona”, w którym uczniowie ze szkół wykonali flagi narodowe, dowolną techniką. Prace można było oglądać na wystawie, która towarzyszyła konkursowi dla klas IV-VII, przeprowadzonemu w miniony czwartek, 10. maja w AZPO w Fijewie.

Zadaniem uczniowskich drużyn było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania, rozpoznanie postaci i wykazanie się wiedzą historyczną, obejmującą historię Polski w latach 1795-1918 – powstania i zrywy niepodległościowe XIX i XX wieku oraz najważniejsze postaci z tego okresu.

W Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Historycznej pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP w Byszwałdzie, w osobach: Julia Ewertowska, Barbara Krauzewicz i Jakub Galewski. Drugie miejsce przypadło drużynie z Kazanic, natomiast trzecie wywalczyła ekipa z Prątnicy. Kolejne miejsca przypadły drużynom z: Rumienicy, Rożentala i AZPO.

Opiekunowie otrzymali podziękowania, a uczniowie: dyplomy, bony do Empiku i nagrody rzeczowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages