Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Uczniowie z Rożentala zwiedzili stolicę

2018-05-12 14:00:00 (ost. akt: 2018-05-10 13:41:29)

Autor zdjęcia: SP Rożental

W ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Warmii i Mazur w Iławie uczniowie Szkół Podstawowych w Rożentalu i w Lubnowych w dniach 28 -29 kwietnia udali się na wycieczkę do Warszawy. Z naszej szkoły do stolicy pojechało 24 uczniów, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia projektowe pod nazwą „Szkolna Akademia Kompetencji”.

Plan wycieczki był napięty, ale jakże ciekawy. Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauk Kopernik, gdzie poprzez zabawę dzieci mogły samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na wielu wystawach. W centrum mieści się także Planetarium – tam odbył się seans, który „przeniósł” uczestników w kosmiczny świat.

Następnie grupa spacerowała alejami Łazienek Królewskich, a stamtąd wszyscy przeszli do Teatru Syrena. Tam uczniowie mieli jedyną w swoim rodzaju okazję poznać kulisy pracy aktorskiej. Zwiedzili charakteryzatornię, sale z kostiumami, z rekwizytami i garderoby. Uczestniczyli również w warsztatach teatralnych, które poprowadził Jacek Pluta – aktor filmowy i teatralny. Ćwiczenia głosowe, odgrywanie zabawnych scenek uświadomiły uczniom, jak trudna i wymagająca jest praca aktora. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się do hotelu na kolację i nocleg.
Niedziela rozpoczęła się zwiedzaniem Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wraz z przewodnikiem dzieci przeszły przez najpiękniejsze sale pałacowe. Tam także odbyły się zajęcia pt. „Podróż w czasie”, podczas których grupowo rozwiązywano zadania związane z historią tego miejsca.

Dużą atrakcją był wjazd windą na trzydzieste piętro pałacu. Z tarasu widokowego można było podziwiać panoramę Warszawy.

Ostatnim punktem wycieczki był Stadion PGE Narodowy, gdzie również z przewodnikiem uczniowie poznawali najważniejsze miejsca obiektu: szatnie sportowe, sale vipów, sale konferencyjne itp. Widok z trybun na murawę zapierał dech w piersiach - każdy mógł się poczuć, jak prawdziwy kibic.
Rozśpiewani i zadowoleni uczniowie w niedzielę wieczorem wrócili do domów.

SP Rożental


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages