Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Majowe świętowanie w Zwiniarzu

2018-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-30 16:36:30)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu uczestniczy w projekcie „Szkoła Młodych Patriotów”, którego opiekunem jest Irena Krajewska.

W ramach tego projektu uczciliśmy  nadchodzące święta majowe, a szczególnie święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja, które połączyliśmy z obchodami „Roku Dla Niepodległej”. Uczniowie zorganizowali sondaż  wśród rodziców, nauczycieli, uczniów i mieszkańców wsi na temat: Co to jest patriotyzm i czym jest patriotyzm lokalny. 

Wyniki sondażu zostały przedstawione podczas apelu. Dla większości osób patriotyzm oznacza nich m.in.: miłość do ojczyzny, poczucie przynależności do narodu, kultury, tradycji, szacunek do symboli narodowych. Klasy starsze IV-VI  wykonały plakaty z okazji „Roku dla Niepodległej”, a klasy młodsze 0-III  chorągiewki.

Narodowe symbole i barwy zostały zaprezentowane podczas spaceru wokół wsi, który zakończył się piknikiem majowym nad jeziorem. Tego samego dnia dzieci z klasy I - III pod kierunkiem Elżbiety Dorawa i Barbary Klinickiej przygotowały montaż  słowno - muzyczny z okazji Dnia Ziemi. Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Jako jej mieszkańcy, wiemy że musimy o nią dbać, aby była dla nas takim domem, o jakim wszyscy marzymy. 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages