Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Uczniowie SP w Tuszewie na trasie II Pelplińskiego Marszu Na Orientację

2018-04-16 10:38:27 (ost. akt: 2018-04-16 10:41:38)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

W sobotę, 14. kwietnia, uczniowie SP w Tuszewie wraz z opiekunami Jerzym Łukaszewiczem i Iwoną Dudek wzięli udział w II Pelplińskim Marszu Na Orientację. Uczestnicy wystartowali w czterech kategoriach na dystansie od 6 do 18 kilometrów.

Łatwo nie było, ale wszystkim udało się z ogromną satysfakcją ukończyć trasę. Marsz na orientację to gra terenowa, w której zadaniem uczestnika jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu. To także forma aktywnego wypoczynku i jednocześnie rodzaj turystyki kwalifikowanej (tak jak np. turystyka wysokogórska, kolarska czy kajakowa).

Uczniowie SP w Tuszewie zawsze chętnie i licznie uczestniczą w tego rodzaju gra terenowy i wycieczkach pieszych organizowanych przez pana Jurka. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką, promocja terenów zielonych oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wspólnie z kolegami i koleżankami. Gry terenowe uczą również myślenia logiczne oraz współpracy w grupie. Tego rodzaju zajęcia są jedną z najlepszych form współczesnej edukacji, bowiem łączą zabawę z nauką.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages