Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

IX Gminny Turniej dla dzieci 6-letnich „Czujemy się bezpiecznie”

2018-04-16 10:04:06 (ost. akt: 2018-04-16 10:05:18)

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W Grodzicznie odbył się X Gminny Turniej dla dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie”. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzicznie oraz Szkoła Podstawowa w Zajączkowie, całość przebiegu turnieju koordynowała Irena Zielińska.

Celem turnieju jest przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie podstawowych znaków drogowych, poszerzenie informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, zabaw w niebezpiecznych miejscach, ale także pokazanie prawidłowych postaw w różnych sytuacjach, wzywanie pomocy.

To doskonała okazja, by integrować dzieci i zachęcić ich do zdrowej rywalizacji. Udział w konkursie wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych ze wszystkich szkół w gminie Grodziczno. Dzieci w trzyosobowych drużynach miały do wykonania rożne zadania dotyczące bezpieczeństwa.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dzielnicowych: st. asp. Martyna Roch-Szkutnik, ml. asp. Jarmiła Mówińska, a także pielęgniarka Bożena Kamińska i strażak Marcin Wiśniewski z OSP Kuligi.
Członkowie komisji mieli trudne zadanie, ponieważ wszystkie dzieci zachwyciły dużą wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie turnieju dzieci otrzymały dyplomy, nagrody i upominki. Spotkania takie to doskonała okazja, by przybliżyć dzieciom rolę policjantów, lekarzy i strażaków w społeczeństwie i uświadamiać im jak ważne jest bezpieczeństwo i jak bardzo potrzebne są służby ratunkowe.

Wyniki turnieju:
SP Nowe Grodziczno – I miejsce
SP Mroczno – II miejsce
SP Zajączkowo – III miejsce
SP Zwiniarz – IV miejsce
SP Boleszyn – V miejsce

Wygrana drużyna z SP Nowe Grodziczno będzie reprezentować Gminę Grodziczno na Powiatowym Turnieju „Czujemy się bezpiecznie”, który odbędzie się 20 kwietnia
w SP 2 w Nowym Mieście Lub.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages