Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kolorowy, pierwszy dzień wiosny w SP w Tuszewie

2018-03-25 16:00:00 (ost. akt: 2018-03-23 14:35:20)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

W Szkole Podstawowej w Tuszewie uczniowie wraz z nauczycielami powitali pierwszy dzień wiosny. Mimo zmiennej pogody, choć typowej dla marca, obchody rozpoczęły się wspólnym przemarszem w kolorowych nakryciach głowy.

Przedszkolaki i uczniowie kl.1-3 zaprezentowali również różnej wielkości Marzanny. Po przemarszu nastąpiło oficjalne pożegnanie zimy poprzez spalenie wszystkich kukieł.

W drugiej części obchodów pierwszego dnia wiosny uczniowie kl. 4-7 zaprezentowali swoje projekty, które polegały na prezentacji wylosowanego wcześniej kraju anglojęzycznego. Klasa IV wraz z wychowawcą, K. Malinowskim przygotowała prezentację o Wielkiej Brytanii, kl. V wraz z B. Kowalkowską prezentację o Stanach Zjednoczonych, kl.VI wraz z M. Kowandą o Australii, a klasa VII wraz z L. Jabłońską o Kanadzie.

W czasie prezentacji poszczególnych krajów uczniowie mieli szansę poznać położenie, tradycje, kulturę, sport, rozrywkę i kulinaria każdego z państw. Nie zabrakło także licznych ciekawostek i degustacji. Dzięki współpracy z Radą Rodziców uczniowie mogli w między czasie skorzystać z możliwości upieczenia i skosztowania kiełbasek z ogniska.

Pierwszy dzień wiosny zakończył szkolny Kahoot.it! o tematyce wiosennej, a w drugiej odsłonie na temat znajomości krajów anglojęzycznych. Podsumowując, 21 marca był wyjątkowo gorącym, kolorowym i międzynarodowym dniem w naszej szkole.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages