Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dzień Przedsiębiorczości w IKEA Industry Lubawa

2018-03-22 14:59:04 (ost. akt: 2018-03-22 15:03:09)

Autor zdjęcia: IKEA Industry Lubawa

W dniu 21 marca odbyła się piętnasta edycja programu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Ideą programu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. W tę inicjatywę włączył się także lubawski oddział IKEA Industry.

Firma IKEA Industry Lubawa gościła u siebie 13 uczniów lubawskich szkół średnich, którzy mieli okazję zapoznać się bezpośrednio z działalnością firmy. Uczniowie poznali specyfikę pracy, w tym także proces produkcyjny. Spotkali się z przedstawicielami obszarów, na których IKEA Industry Lubawa skupia się priorytetowo w procesie rekrutacji tj. logistyki, utrzymania ruchu oraz finansów.

— Oddział IKEA Industry Lubawa jest firmą angażującą się społecznie, prowadzącą szeroko zakrojoną działalność na rzecz lokalnej społeczności, z czego dużą część stanowi obszar edukacyjny. Tylko od września 2017 roku pracownicy firmy przeprowadzili warsztaty edukacyjne dla ponad 800 dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach w regionie. W ramach spotkań promowane były również zawody techniczne jako ścieżka kariery nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Jest to zresztą idea zbieżna ze strategią personalną Wymarzone miejsce pracy , której celem jest promowanie IKEA Industry Lubawa jako miejsca otwartego i przyjaznego dla każdego – m.in. młodszych i starszych, doświadczonych i zaczynających pracę, kobiet i mężczyzn. Włączenie się w Dzień Przedsiębiorczości jest więc jednym z elementów dzielenia się wiedzą biznesową, która umożliwi przyszłym współpracownikom i partnerom w biznesie odpowiedni wybór dalszej edukacji i kariery zawodowej, ale także ukazania perspektywy zatrudnienia i rozwoju w firmie w przyszłości — mówi Wanda Chełkowska-Paw, menedżer ds. komunikacji IKEA Industry Lubawa.

Więcej informacji na stronie www.industry.IKEA.pl

IKEA Industry
IKEA Industry, będąca częścią Grupy Inter IKEA, jest największym producentem mebli drewnianych na świecie. Firma posiada 40 zakładów w 10 krajach, które zatrudniają około 19 000 pracowników. Każdego roku IKEA Industry produkuje ponad 100 mln sztuk mebli. W Polsce IKEA Industry zatrudnia blisko 10 000 pracowników w 16 zakładach produkcyjnych w 13 lokalizacjach, w tym: 4 zakładach działających w ramach dywizji Flatline w Lubawie, Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście, 8 zakładach działających w ramach dywizji Solid Wood w Goleniowie, Stepnicy, Chociwlu, Resku, Wielbarku, Konstantynowie, Skoczowie i Stalowej Woli oraz w zakładzie należącym do dywizji Boards w Orli. IKEA Industry w Polsce specjalizuje się w produkcji mebli z litego drewna oraz z płyt komórkowych i wiórowych.

IKEA Industry Lubawa
Zakład powstał w roku 1992 na bazie Spółdzielni Meblarskiej Jedność w Lubawie. Obecnie powstaje tu ponad 300 rodzajów mebli IKEA w technologii lekkiej płyty komórkowej, w tym popularne regały KALLAX i łóżka MALM, a także wyróżnioną międzynarodową nagrodą Red Dot Design serię stołów LISABO. Zakład zatrudnia ponad 1800 pracowników.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages