Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Akademicki Zespół Placówek Oświatowych - szkoła inna niż wszystkie!

2018-03-21 12:13:55 (ost. akt: 2018-03-21 13:40:23) Artykuł sponsorowany
Akademicki Zespół Placówek Oświatowych w Fijewie, koło Lubawy, uroczyście otwarto 1. września 2017r. Obecnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Akademicki Zespół Placówek Oświatowych w Fijewie, koło Lubawy, uroczyście otwarto 1. września 2017r. Obecnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Akademicki Zespół Placówek Oświatowych w Fijewie, koło Lubawy to nowoczesny, przestronny kompleks, doskonałe wyposażenie, kadra z pasją, innowacyjne metody prowadzenia zajęć oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.

„Edukacja potrzebuje dziś wizjonerów, którzy wytyczą nowe drogi. Szkołę trzeba dziś wymyślić od nowa, bo ta jaką znamy, została stworzona na potrzeby świata, którego już nie ma.” (S. Breindenbach)

Celem AZPO nie jest wyłącznie realizacja podstaw programowych, lecz rozwijanie naturalnej ciekawości poznania świata, którą posiada każdy od urodzenia. Programy dobierane są w sposób szanujący dziecięcy potencjał, nie infantylizując przy tym edukacji. Wybrane metody i formy pracy pogłębiają wiedzę z różnych dziedzin nauki, w taki sposób, żeby młody człowiek zaangażował się i naturalnie łączył informacje oraz umiejętności w logiczną i spójną całość.

AZPO to Szkoła Wielkich Szans!
Każdy rodzi się z talentem. My pomagamy go odkryć i rozwijać. W tym celu nauczyciele skupiają się na kształtowaniu umiejętności uczenia się, kompetencji naukowych, porozumiewaniu się w języku ojczystym i językach obcych, inicjatyw dzieci i młodzieży, wspierając postawy przedsiębiorcze. Równocześnie, tyle samo uwagi poświęca się kompetencjom matematycznym, świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencjom obywatelskim oraz informatycznym.

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – już pradziadowie wiedzieli, że edukacja to kapitał, który procentuje w dalszym życiu. W XXI wieku edukacja stała się wartością, która jeszcze silniej decyduje o jakości życia i przyszłości naszych dzieci. To właśnie dobre i szczęśliwe życie młodego pokolenia leży nam na sercu.

Przyjdź! Zobacz AZPO od środka. Poznaj nauczycieli. Weź udział w zajęciach. Poznaj ofertę edukacyjno-wychowawczą. Porozmawiaj z nauczycielami i uczniami.

Marcowe wydarzenia w AZPO:
9 III - AZPO-Konkurs Logopedyczny
14 III – Światowy Dzień Liczby Pi
15 III - Kangur Matematyczny; udział XXIII ed. Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej pn. Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych- etap II; Teatrzyk dla przedszkola
19-23 III - Tydzień Otwarty w AZPO
21 III - Światowy Dzień Zespołu Down’a; Powitanie Wiosny; Dzień Przedsiębiorczości (kl.LO);
22 III - Światowy Dzień Wody (Przedszkole)
23 III - Spotkanie z EkoPoezją (Przedszkole, kl.1)
28 III - warsztaty AKADEMIA PATRIOTYZMU Klub Jagielloński (kl.LO)

Projekty realizowane od września 2017 (z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020):
• „Utworzenie żłobka Akademia Puchatka w Fijewie” bezpłatne wsparcie w opiece nad dziećmi przez 24 miesiące;
• „Akademia Małych Zuchów”- zapewnienie bezpłatnej nauki i opieki w przedszkolu dla 60 dzieci 3 -5 letnich.
Wartość projektów: ponad 2 mln zł.

Od września 2018 roku, Przedszkole Akademia Małych Zuchów startuje z nowym projektem, którego celem jest realizacja innowacyjnego programu dydaktycznego ”ODKRYWANIE ŚWIATA”: nauka czytania, liczenia i eksperymentowania. Przedszkolaki będą brały udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych: m.in. kodowanie, robotyka, język angielski, taniec nowoczesny, zajęcia artystyczne i sensoplastyka.Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages