Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Spotkanie z prof. Radzimińskim, pochodzącym z Lubawy

2018-03-01 13:09:03 (ost. akt: 2018-03-01 13:10:22)

W czwartek, 15. marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie odbędzie się spotkanie z historykiem, prof. Andrzejem Radzimińskim, który ukończył lubawskie liceum.

Prof. dr hab. Andrzej Radzimiński urodził się w Lubawie i jest absolwentem liceum ogólnokształcącego.

To historyk specjalizujący się w historii średniowiecza i naukach pomocniczych historii, profesor nauk humanistycznych, w latach 2008–2012 był rektorem UMK. Prof. Radzimiński zajmuje się historią Kościoła katolickiego w Polsce średniowiecznej, a także dziejami duchowieństwa w Zakonie Krzyżackim. Prowadził badania między innymi w Wiedniu i Berlinie. Współpracował z Instytutem Maxa Plancka w Getyndze. W 2011 roku za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej, za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie, odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie z prof. Andrzejem Radzimińskim odbędzie się w Lubawie, w czwartek, 15. marca, o godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie. Wstęp jest oczywiście wolny, organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Profesor będzie m.in. mówił o swojej książce pt. „Kobieta w średniowiecznej Europie”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages