Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Park Naukowo-Technologiczny, muzeum i planetarium na wycieczkowej trasie

2018-02-25 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-23 12:58:12)

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

Uczniowie klas IV - VII ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie wraz z opiekunami Danutą Klimek, Dorotą Nowińską i Danutą Sosnowską, wybrali się na wycieczkę do stolicy Warmii i Mazur.

Najpierw udali się do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na interaktywną wystawę „Na zdrowie”, gdzie na modelach, planszach edukacyjnych i interaktywnych stanowiskach mogli poznać budowę swojego ciała oraz podstawowe zasady dbania o zdrowie.

Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie „Muzeum Nowoczesności”. Tu zostali zaproszeni w pasjonującą podróż w czasie, podczas której, przemieszczając się po dawnych tartacznych halach, dowiedzieli się nie tylko jak wykorzystywano liczne wynalazki, jak produkowano, podróżowano, budowano domy w zapomnianej już przeszłości, ale także jak wyglądał dawny Olsztyn.

W dalszej kolejności odwiedzili Planetarium, w którym obejrzeli seans astronomiczny, prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Zwieńczeniem wycieczki był film „Cudowny Chłopak”, który wywołał szereg emocji i wzruszył do łez. Była to wycieczka bardzo ciekawa i udana, pozwalająca uczniom poszerzyć wiedzę o wszechświecie i historii Ojczyzny. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd – mówili po zakończeniu uczniowie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages