Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Kopernik głównym bohaterem święta lubawskiej podstawówki

2018-02-20 14:12:55 (ost. akt: 2018-02-20 15:01:12)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Co roku, dzień 19. lutego, jest szczególny dla Szkoły Podstawowej w Lubawie. To data urodzin Mikołaja Kopernika, patrona szkoły. Również i w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, z tej racji zorganizowano Święto Szkoły, którego głównym "bohaterem" był Kopernik.

Święto Szkoły obchodzono dokładnie w 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, który urodził się w 1473 roku w Toruniu, a 70 lat później, 21. maja zmarł we Fromborku. Kopernik przebywał też w Lubawie w 1539 roku, gdzie za namową Retyka, miała zapaść decyzja o druku "De revolutionibus".

Poniedziałkowe świętowanie przebiegało zatem w "towarzystwie" Kopernika, a uczestniczyło w nim wielu gości: burmistrz Maciej Radtke, jego zastępca Stanisław Kieruzel, przewodniczący Rady Miasta - Jan Sarnowski wraz z radnymi, dyrektorzy i kierownicy jednostek, instytucji i placówek z Lubawy, Robert Szaj - dyrektor Fundacji Nicolaus Copernicus, przedstawiciele Rady Rodziców, a także nauczyciele obecni i emerytowani oraz uczniowie.

Święto było okazją do przybliżenia działań szkoły, życzeń dalszego rozwoju, a także do nagrodzenia uczniów biorących udział w konkursach związanych z Mikołajem Kopernikiem. Część oficjalną zwieńczył występ artystyczny uczniów starszych i młodszych.

Warto dodać, że przez cały bieżący tydzień uczniowie biorą udział w inicjatywach związanych z patronem szkoły Kopernikiem - biorą udział w seansach w planetarium, oglądają film "Tajemnice de Revolutionibus" i uczestniczą w prelekcjach o tematyce kopernikańskiej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pitanie #2446775 | 178.201.*.* 23 lut 2018 11:03

    A ten Kopernik to mowil i pisal po Polsku.Nie wystarczy skasowac pitanie nie ladnie panie i panowie z wamy jest bo Zydow to umicie wyzywac.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages