Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Matematyka przydaje się w codziennym życiu i można się jej uczyć poprzez zabawę

2018-02-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-01 12:00:52)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie brała udział w projekcie mPotęga. To program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Szkoła otrzymała grant w wysokości 5000 zł od Fundacji mBanku, która dofinansowała projekt.

W tym czasie, czyli od września do grudnia 2017r. odbyło się wiele zajęć dla uczniów rozwijających ich matematycznie, między innymi warsztaty pt. „Matematyka światłem malowana”, warsztaty w modelinie, w glinie, matematyka w kuchni, konkurs na najlepszą pomoc dydaktyczną z matematyki, origami oraz gry edukacyjne. Na zakończenie projektu zostało zorganizowane "Spotkanie z mPotęgą w Świątecznym Nastroju”.

Odbyło się piękne przedstawienie "Sierotka Marysia w poszukiwaniu Św. Mikołaja”, w które wplecione były występy w świetle UV. Uczniowie z zapałem przygotowywali się pod czujnym okiem koordynatora projektu, Iwony Powierskiej. Był tort z logo sponsora, gromkie brawa i pytania dzieci „Kiedy odbędą się kolejne warsztaty z matematyki?”.

SP Byszwałd - rada pedagogiczna z dyrektorem na czele dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, a także seniorom i mieszkańcom wsi, za udział w projekcie - bez Was nie byłoby tak pięknie…

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages