Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podzielili się opłatkiem i życzyli sobie wszystkiego, co najlepsze

2017-12-15 16:00:00 (ost. akt: 2017-12-15 14:27:59)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Złotowie odbyło się doroczne spotkanie wigilijne dla osób starszych. Mieszkańcy obwodu szkoły zebrali się, by przełamać się opłatkiem i spędzić czas w życzliwej, świątecznej atmosferze.

Świąteczne spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Złotowie, którą odprawił ks. Karol Schmidt, proboszcz parafii, który zebranym przekazał świąteczne błogosławieństwo i dobre słowo na czas radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Po mszy św. gości zaproszono do szkolnej hali, gdzie uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka. Historia narodzenia Jezusa była przedstawiona oczami Maryi, która swojemu dorosłemu synowi opowiedziała historię jego narodzenia. W opowieści ukazane były zatem sceny zwiastowania, czasu narodzenia Jezusa, kiedy to Maryja i Józef nigdzie nie znaleźli miejsca na nocleg i dziecię narodziło się w żłobie, oraz odwiedzin pastuszków, aniołków i Trzech Króli.

Po jasełkach wszyscy przełamali się opłatkiem pobłogosławionym przez ks. proboszcza i życzyli sobie wszelkiej pomyślności i przede wszystkim zdrowia. Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek przy pięknie udekorowanym stole i wspólne kolędowanie.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages