Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zawód to przyszłość, czyli Festyn Zawodoznawczy w lubawskim Zespole Szkół

2017-12-15 13:12:27 (ost. akt: 2017-12-15 13:32:58)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W lubawskim Zespole Szkół po raz piąty zorganizowano Festyn Zawodoznawczy, czyli imprezę promującą szkolnictwo zawodowe i zachęcającą do skorzystania z oferty edukacyjnej ZS.

Festyn Zawodoznawczy skierowany jest do uczniów klas gimnazjalnych i podstawowych, którzy za jakiś czas staną przed wyborem szkoły średniej lub branżowej. W festynie uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół z okolicznych gmin, z Lubawy, a także z Iławy.

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zaprezentowały się firmy z Lubawy i powiatu nowomiejskiego, które przedstawiły swoją ofertę dotyczącą zakresu działalności i praktyk zawodowych dla przyszłych uczniów szkół branżowych, czyli zawodowych i techników.

Wśród zaproszonych gości był m.in. starosta iławski, Marek Polański, który mówił, że w przyszłym roku zaplanowano budowę boiska sportowego obok budynku ZS.

"Zawodowa" impreza była też okazją do przedstawienia przybyłym uczniom oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Lubawie. W przyszłym roku szkolnym "nowością" ma być otwarcie technikum logistycznego.

Organizatorzy Festynu Zawodoznawczego to lubawski Zespół Szkół oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages