Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Lubawie

2017-12-09 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-07 13:18:13)

Autor zdjęcia: ZS w Lubawie

Zespół Szkół w Lubawie brał czynny udział w jubileuszowym dziesiątym Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który obchodzony jest jednocześnie w 160 krajach świata.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. 

Celem tego tygodnia jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach tej akcji Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zorganizowała dla uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców program pn. Otwarta firma- Biznes przy tablicy. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Szkoła uczestnicząca w projekcie umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt z praktykami biznesu, przygotowuje uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu gospodarczym.

W ramach tego przedsięwzięcia ZS w Lubawie odwiedziło wiele osób reprezentujących przedsiębiorstwa i instytucje z naszego lokalnego rynku. Katarzyna Raszkowska, pracownik referatu Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Lubawy spotkała się z klasą 3B i 3H Opowiedziała uczniom o procedurze rejestracji działalności gospodarczej. Józef Borowski, doradca podatkowy spotkał się z klasami 1H, 2H, 4H i opowiedział o prowadzeniu księgowości we własnej firmie oraz o obowiązkach podatkowych Polaków. Katarzyna Walenta, radca prawny spotkała się z klasami 1G, 3A, 3G, 3N, 4D, 1A, 3B, 3D, 3H, 4H i opowiedziała o zachowaniach etycznych w biznesie.
Treści związane z marketingiem w firmie omówił z klasą 3H, 2D, 2B, 1A, 1G i 3C, Rafał Trawiński reprezentujący firmę Szynaka Meble w Lubawie. Tę samą firmę reprezentowała Paulina Cedlerska, która opowiedziała klasom 2A, 2N, 2G, 2H, 3E i 3M o społecznej odpowiedzialności biznesu.

Karolina Zabłotna i Marcin Deka - przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Lubawie opowiedzieli uczniom klas 3B, 3H, 3D, 3N, 4D, 2N, 4H, 3A, 3G i 4B o systemie finansowym w Polsce oraz o funkcjach jaką w tym systemie pełnią banki.
Anna Rzepka - pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie przybliżyła uczniom klas 2N, 2G, 3H i 3B zagadnienia związane z rynkiem pracy, bezrobociem i relacjach pracodawca - pracownik.

Nasz szkolny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zakończyło spotkanie z pracownikami firmy IKEA - Jarosławem Wiśniewskim i Tomaszem Awsiukiewiczem, którzy uczniom klas 1B, 2A ,2G, 2H, 3H, 1H, 3B, 3D, 4H, 2C, 2M i 2D opowiedzieli o marketingu oraz o społecznej odpowiedzialności biznesu. ZS w Lubawie po raz trzeci brał udział w tym projekcie. Była to żywa lekcja przedsiębiorczości oraz spotkanie teorii z praktyką. 

— W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i aktywne uczestnictwo wymienionych firm i instytucji w tym projekcie — dziękuje Jolanta Kamińska, koordynator projektu "Otwarta firma-Biznes przy tablicy".


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages