Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Znamy wyniki głosowania na Lubawski Budżet Obywatelski

2017-11-22 12:16:11 (ost. akt: 2017-11-22 12:19:51)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Znamy już wyniki głosowania na projekt zgłoszony do Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego. Lubawianie zadecydowali, że w przyszłym roku uporządkowane zostaną tereny zielone na „Osiedlu Królewskim”.

Przypomnijmy, że Lubawski Budżet Obywatelski to inicjatywa, której podstawowym celem jest poznanie potrzeb mieszkańców Lubawy. I to właśnie lubawianie mogli zarówno składać wnioski projektów, jak i wybierać „najlepszy” z nich do realizacji. Kwota przeznaczona na LBO wynosi 150 tys. zł. Mieszkańcy zgłosili dwie propozycje. Pierwsza dotyczyła remontu prawej strony chodnika przy ul. Poznańskiej o długości ok. 300 i szerokości 2 metrów.

Druga natomiast zakładała rozbudowę boiska do piłki nożnej i budowy siłowni zewnętrznej na terenach zielonych pomiędzy ul. Chrobrego i ul. Królowej Jadwigi na „Osiedlu Królewskim” w Lubawie. Celem tej inwestycji jest aktywizacja dzieci, młodzieży i dorosłych z „Królewskiego” i osiedla Warszawska - bloki. I to właśnie ten drugi pomysł zyskał najwięcej głosów mieszkańców miasta.

O szczegółach będzie można przeczytać w kolejnym wydaniu „Głosu”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages