Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

„Podchody z fizyką” w Zwiniarzu

2017-11-20 09:41:44 (ost. akt: 2017-11-20 09:42:33)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu, podzieleni na dwie grupy pod opieką nauczycieli: Wiolety Knitter i Przemysława Konicza, wyruszyli na poszukiwanie zadań, ukrytych na wcześniej wyznaczonej trasie.

Celem każdej grupy było odnalezienie i prawidłowe rozwiązanie zadań z fizyki, oraz wyścig z czasem, ponieważ punktowane było również dotarcie do miejsca zbiórki w najkrótszym czasie. 

Podchody były formą powtórzenia i przygotowania do pracy klasowej w niestandardowej formie. Uczniowie fajnie się bawili szukając ukrytych zadań i byli skupieni przy ich rozwiązywaniu. Zadania wymagały od młodzieży przeprowadzenia doświadczenia, wypisania odpowiednich danych, zamiany jednostek, właściwego podstawienia do wzoru, wnioskowania, szukania informacji w Internecie.

Zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia w których uczniowie mieli np. wyznaczyć gęstość klucza mając do dyspozycji różne przybory, albo korzystając z aplikacji, która pokazywała ich prędkość, obliczyć jaką drogę przeszliby w tym tempie w ciągu godziny lekcyjnej. Młodzież znalazła również siłomierz i ziemniaki, a ich zadaniem było m.in. ustalić masę tych ziemniaków.

Jeden z punktów regulaminu Podchodów z Fizyką brzmiał: ubierz się ciepło i baw dobrze. Siódmoklasiści ze Zwiniarza uczestnicząc w tej zabawie zastosowali się do tego punktu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages